Millele tähelepanu pöörata köögimööbli valimisel

Millele tähelepanu pöörata köögimööbli valimisel

Köök on kodu süda ja sellepärast on oluline, et see ühe esimese asjana uues kodus paika saaks. Tihti on köök just see koht, kus pere hommikuti ja õhtuti ühiselt kokku saab ja päevaplaane või -muljeid arutab. Milline köök siis ikkagi oma uude koju valida? Võimalusi ja hinnaklasse on erinevaid. Et valik oleks lihtsam, toome välja mõned enimkasutatavad köögimööbli materjalid ja jagame ka näpunäiteid, millised trendid praegu köökide maailmas valitsevad.

 

Millest alustada

Köögimööbli planeerimist tuleks alustada iseenda soovide ja vajaduste läbimõtlemisest. Lõppude lõpuks sõltub kõik sellest, kui palju sööjaid on peres, kui suur kokkaja sa oled ja milliseid mugavusi sa uuelt köögilt ootad. Läbi tuleks mõelda ka see, missugune köögitehnika uues köögis peab olema ja milliseid funktsioone sa ootad ahjult, pliidilt või külmkapilt ning kui palju hoiustamispinda sa vajad. Muidugi seavad siin omad piirid köögiks planeeritava ala mõõdud ning elektripistikute ja veetorude paigutus. Kui need asjad on paigas, saab siit juba edasi liikuda, millised materjalid köögimööbli jaoks valida ja millise väljanägemisega sinu uus köök peaks olema, et see ülejäänud eluruumidega kokku sobitada.

Kui soovid omale kööki, mis kestab pikki aastaid ja kus kõik on käe järgi mugavalt paigas, siis tuleb selle planeerimiseks aega võtta. Võimalustega tutvumine, materjalide võrdlemine, 3D programmis disainimine ja planeeringu paikapanemine koos köögimööbli tootjaga võtab aega 2-5 tööpäeva.

Eeltöö tegemisel on suureks abiks köögimööbli tootjate kodulehed ja näiteks Pinterest, kust leiab palju häid ideid köögimööbli planeerimiseks. Materjalide valik sõltub ka sellest, kui palju sa soovid köögimööblisse investeerida. Sarnase väljanägemisega kööke on võimalik valmistada erinevatest materjalidest. Näiteks saab kaaluda spooni või melamiini ja värvitud MDFi või Fenixi vahel. Rolli mängib ka see, kas sul on plaanis uus kodu kujundada klassikalises stiilis, oled skandinaavia stiili austaja või otsid hoopis ultramodernseid lahendusi.

 

Millised on köögimööbli trendid

Juba mõnda aega on köögimööbli tellimisel au sees olnud kauakestvad ja naturaalsed materjalid. Samuti tellitakse jätkuvalt palju kööke melamiinist ja MDF-plaadist. Modernne köök võib olla valmistatud ka hoopis fenix nano matt materjalist, mis on siidjalt pehme, ekstra mati viimistlusega ja kõrge kulumiskindlusega.

Kõrgläikega köökide tipphetk on praeguseks ilmselt möödas. Uuesti on aga hakanud moodi tulema avatud riiulid ja klaasist ustega kapid. Värvitoonidest on eelistatud mahedad ja rahulikud toonid nagu pastelne roheline või roosa ja hall kombinatsioonis sooja puidu või kiviga.

Uue köögi planeerimisega käib kaasas ka valguslahenduse planeerimine. Energiasäästlike led-ribadega on võimalik tekitada hubane valgus kraanikausi kohale, köögikapi alla või siis klaasustega kapi sisemusse, tuues efektselt esile sinna paigutatud esemed.

 

Köögimööbli materjalid

Täispuit

Täispuidust köögimööbel on üks ajatumaid valikuid oma koju. Ühtlasi on tegemist ka ühe kallima köögimööblimaterjaliga. Puidust on võimalik valmistada nii sileuksi kui ka raamiga uksi ja puitu saab katta peitsi, laki või värviga. Täispuidust köögimööbel on kindlasti väga hinnatud ja keskkonnasõbralik valik, sobides eriti hästi klassikalisse interjööri, aga miks mitte ka modernsesse koju.

Spoon

Spoon on õhuke alla 1 mm paksune naturaalpuiduleht, mis liimitakse puitlaast- või MDF-plaadile. Spoon jätab mulje, nagu oleks tegemist täispuiduga, seetõttu kasutatakse seda tihti puidu asendajana. Lisaks on spooni hind täispuiduga võrreldes kordades soodsam.

Spooni viimistlusvõimalused on sarnased täispuiduga – spooni viimistlemiseks sobivad peits, lakk ja värv ja võimalik on valida nii naturaalne viimistlus kui ka toonitud või värvitud uksed ja sahtli esiosad.

Värvitud MDF

MDF on köögimööbli valmistamisel laialdaselt kasutatav materjal. Tegemist on tugeva pressitud materjaliga, mida saab töödelda erinevatel viisidel. MDFi on võimalik värvida, spoonida ja lamineerida. Oluline on veel välja tuua, et MDF on looduslik ja puhas materjal, mille tootmisel ei kasutata sidumiseks täiendavaid aineid.

MDF-i katmine värvi või spooniga on lihtne, sest selle pind on sile. Samuti saab MDFi peale freesida soovi korral mustreid ja ornamente.

MDF-köökide eeliseks on suur värvivalik ja nähtamatu esipinna ja usteservade liitekoht. MDF-st kapiuksed saab viimistleda vastavalt ükskõik millisele RAL või NCS koodile. Võimalik on valida mati, poolmati või kõrgläikelise viimistluse vahel.

Sobivaima tooni leidmiseks on mõistlik külastada mõnda lähimat ehituskauplust, kus värve müüakse, ja küsida RAL või NCS kataloogi. Siiski tuleb arvestada, et pildi peal olevad värvid ei pruugi päris elus 100 % niimoodi välja näha. Värvitud köögimööbel jääb tihti mõjuma erksamana kui pildil. Kui sa pole päris kindel, millist värvi valida, siis tasub näidata oma lemmik köögi pilte köögidisainerile, kes saab piltide põhjal sulle sobivat tooni ja viimistlust soovitada.

Melamiin

Üks populaarsemaid köögimööbli materjale on melamiin, seda just oma hea hinna-kvaliteedi suhte poolest. Melamiin on tugeva kulumiskindlusega sünteetiline materjal, mida sageli nimetatakse ka kunstspooniks. Melamineeritud puitlaastplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale. Seejuures suudab melamiin väga edukalt jäljendada puidumustrit ja väljanägemiselt jätta mulje kui spoonitud mööblilahendus, olles seejuures tunduvalt odavam köögimööbli materjal.

Kõige sagedamini kasutataksegi melamiinist köögimööbli valmistamisel naturaalse puidu imitatsiooniga variante. Tänu oma heale vastupidavusele sobib melamiin hästi ka tööpinna materjaliks. Kuigi melamiini peetakse kõrge kulumiskindlusega materjaliks, võib väga tugeva põrutuse korral melamiin praguneda. Kodukasutuses juhtub seda õnneks siiski harva.

Üldiselt on melamiini kasutamine köögimööbli valmistamisel väga hea võimalus köögimööbli hind madalamaks saada, seejuures köögi väljanägemises olulisi kompromisse tegemata. Näiteks võivad kapi korpuste sisud ja mittenähtavad detailid olla valmistatud melamiinplaadist, nähtavad osad aga mõnest kallimast materjalist.

Üks melamiini eelis on veel see, et tegemist on mittepoorse materjaliga, see tähendab, et melamiinist köögimööblit ja töötasapinda on kerge puhastada.

Fenix nano matt

Uudne fenix nano matt materjal on ekstra mati pinnaviimistlusega ja seetõttu hinnatud just modernse köögimööbli austajate seas. Tegemist on väga vastupidava materjaliga. Selle pinnale ei jää sõrmejälgi ja samuti ei võta see enda külge tolmu ega mikroosakesi. Nano mati viimistlusega pinda katsudes on see käe all pehme ja siidine. Boonusena on seda kerge puhastada ja tegemist on vett hülgava materjaliga. Nagu ka teiste köögimaterjalide puhul, tuleb ka siin siiski vältida tugevat hõõrumist ja kraapimist. Tänu nano tehnoloogiale on kergemaid kraapse võimalik termilise töötlusega välja poleerida.

Ostes kodu Niidupargi elurajooni, on sul võimalik koos koduga osta ka köök

Kõikide Niidupargi korteritega on võimalik kaasa osta köögimööbel, mille saab arvestada kodulaenu makse sisse. Mugavaks tellimiseks oleme koos oma köögimööbli partneri Trinity Sisustusega välja töötanud mõned standardlahendused, mis on loodud spetsiaalselt Niidupargi korteritesse.

Köögi lisamine kodu hinna sisse on võrreldes hilisema köögimööbli tellimisega soodsam ja mugavam. Lisaks saad köögi tellimisega alustada juba varem, sest mööbli ooteaeg võib tänastes tingimustes olla ca 3 kuu pikkune. Kui soovid köögile kivist tööpinda, siis lisandub sellele ajale veel üks kuu ja arvestama peab, et kivi mõõdistatakse pärast köögimööbli paigaldust.

Erisoovide puhul saab Trinity Sisustuselt küsida köögile eraldi pakkumise, mida on samuti võimalik korteri ostuhinna sisse lisada.

Trinity Sisustuse tootevalikus on midagi igale maitsele – nii minimalistlikku elegantsi kui kodust hubasust. Mööblisalongist leiad professionaalse ja kogenud meeskonna ning uusimad mööbli- ja sisustuslahendused, mille märksõnadeks on kvaliteet, ergonoomilisus ja innovaatilisus.

Uued kodud Pärnus ootavad! Niidupargi elurajoonis leiab endale uue kodu kuni 160 Pärnu pere.

 

Tutvu müügis olevate korteritega ja vaata korterite hindasid koos köögimööbliga

Kontaktid

Räägi kaasa, millist kodu sa tahad

Uued kodud Pärnus ootavad sind! Varajasel huvilisel on eelis. Kui annad oma soovidest teada juba täna, saame neid paindlikumalt arvesse võtta.