Nutikad lahendused korteris ja õuealal

Nutikad lahendused korteris ja õuealal

Niidupargi elurajoonis on mõeldud mitmetele mugavustele, mis teevad elanike elu nutikamaks ja ka turvalisemaks. Iga maja katusele paigaldatakse päikesejaam. Energia, mis jääb üle, müüakse võrku tagasi ja tulu laekub ühistule.

Kütte, vee ja elektrikulu näitude edastamine toimub automaatselt. See saavutatakse M-Bus liidesega, tänu millele jooksevad kõik vajalikud andmed tehnoruumi ja haldur saab neid mugavalt üle interneti jälgida. M-Bus lahendus on töökindel, sest toimib nõrkvoolukaabliga, mis võrreldes raadiolainel töötavate arvestitega on oluliselt kauakestvam, samuti on need täpsemad.

Välisukse fonolukk edastab korteris asuvale displeile nii pilti kui ka heli. Ühendades korteris asuva seadme oma kodu wifi-võrguga, saab nutiseadme abil ka kodust eemal olles välisust avada. Lisaks saab fonoluku displei pealt jälgida, kuidas läheb lastel õues mängimine või milline on olukord sinu isiklikul parkimiskohal.

Kodutundega seondub tihedalt ka turvalisus. Seepärast oleme paigaldanud kortermajade juurde kaamerad, mis tagavad majaelanikele meelerahu. Lisaks õuealale ja parklale jälgivad kaamerad kortermaja fuajeesse sissepääsu. Salvestustele on ligipääs ühistu poolt volitatud isikul.

Igale korterile on võimalik juurde osta parkimiskoht. Kortermaja juurde kuuluvale parkimisalale pääseb ligi tõkkepuuga, mis on varustatud autonumbrituvastusega ja avaneb kõigile ühistu poolt registreeritud elanikele automaatselt. Samuti saab tõkkepuud avada puldiga.

Kortermaja parkimisalale paigaldatakse kahe pistikuga 3-faasiline Vonk EV võimas ja kiire laadimispost, millest üks koht jääb ühistu kasutada. Igale majaelanikule, kellel on elektriauto ja kes soovib seda oma kodu juures laadida, väljastatakse ühistu poolt vastav kaart, mis tuvastab tarbija. Auto laadimiseks kasutatud elektri eest saab maksta mugavalt koos kommunaalarvega.

Elektriautode laadimispost võimaldab sõidukeid laadida ka külalistel. Sellisel puhul toimub maksmine kohe QR-koodiga ühistu poolt kehtestatud hinna alusel, mis võib olla erinev sisseostetavast energiahinnast ja tulu jääb ühistule.

Loe rohkem 

Kontaktid

Räägi kaasa, millist kodu sa tahad

Uued kodud Pärnus ootavad sind! Varajasel huvilisel on eelis. Kui annad oma soovidest teada juba täna, saame neid paindlikumalt arvesse võtta.