Niidupargi esimene etapp sai valmis

Niidupargi esimene etapp sai valmis

Niidupargi elurajooni kolm kortermaja Oja 69, Oja 71 ja Niidu 1c on valmis ja sellega seoses jõudis lõpule ka Niidupargi elurajooni esimese etapi ehitus.

Kokku on Niidupargis tänaseks valminud 68 kodu ja uue omaniku on leidnud ligi 70% korteritest. Oja 71 valmis 2022. a. 2023. a sügisel sai valmis Niidu 1c, kuhu on saadaval veel viimased korterid. Selle aasta juunis sai värskelt valmis uus 6-korruseline Oja 69 kortermaja, millega on kõik huvilised oodatud tutvuma.

 

Terviklik elukeskkond, kus on hea elada

„Oleme Niidupargi elurajooni teadlikult arendanud kui terviklikku elukeskkonda. Nagu ütleb ka Niidupargi tunnuslause, algab kodutunne siin juba palju kaugemalt kui oma isiklik korteriuks,“ ütleb arenduse juht Janno Metsa.

Palju rõhku on Niidupargis pandud majade ümbruse korrastamisele ja rikkalikule haljastamisele. „Eelkõige oleme uusi kodusid arendades mõeldes Pärnu kohalikele peredele. Lisaks mõistlikule hinnatasemele ning heale transpordiühendusele on inimeste jaoks järjest olulisem ka, et nende koduümbrus näeks hea välja ja siin oleks mõnus aega veeta. Seepärast oleme paigaldanud hoovialale puhkepingid, rajanud mitu mänguväljakut eri vanuses lastele ja Niidupargi elurajooni keskel on elanikele kasutamiseks pinksilaud, kus saab sõpradega pinksi mängida,“ toob Metsa välja.

 

 

Oja 69 majas on saadaval ka külaliskorterid

Värskelt valminud Oja 69 kortermajas on ka 7 külaliskorterit, mille hinnad algavad 2 124 €/m2 + km.

„See on hea võimalus investeerida suvepealinna korterisse, et oleks koht, kuhu suvel tulla ja mida välja üürida. Sellise hinnaga uusarendusi turult naljalt ei leia ning tõenäoliselt ei suuda ka meie tulevikus enam nii häid hindu pakkuda, sest ehitushinnad pikas perspektiivis seda ei võimalda,” ütleb Metsa.

Mugavad ja energiasäästlikud kodud

Niidupargi kortermajad on kaasaegse viimistlusega ja mugava vesipõrandaküttega. Kõigi majade energiaklass on A. Katusele on paigaldatud päikesepaneelid ja maja ees on elektriautode laadimisjaamad. Iga maja juurde kuulub rattaparkla, kuhu saab mugavalt ratta parkida.

Niidupargi elurajooni arendaja on Ülejõe Arendused OÜ ja ehitaja SA.MET AS, kellel on 30 aastat kogemust ehitusalal. Majade autor on arhitekt Anne Vaisma, kes on elurajooni planeerimisel lähtunud ühtsest tervikust.

Niidupargi kodud on 1-4toalised ja igal korteril on oma rõdu või terrass. „Tänu Niidu parkmetsale on siin palju linnulaulu ja rohelust, mida saab igal hommikul hommikukohvi kõrvale nautida,“ märgib Metsa.

Majades on lift ja korterile lisaks saab osta isikliku parkimiskoha ja panipaiga. „Niidupargi kodud sobivad nii noortele peredele kui ka näiteks neile, kes otsivad Pärnusse kaasaegset elamispinda kooli või tööandja naabruses – kohe lähedal on Pärnu kutsehariduskeskus, Pärnu haigla ja Ehitajate tee tööstuspiirkond, mille ääres asub mitmeid suuri ettevõtteid,“ toob Metsa välja.

Nutikad lahendused korteris ja õuealal

Niidupargi elurajoonis on kasutusel nutikad lahendused, mis teevad elanike elu mugavamaks ja turvalisemaks. Välisukse fonolukk edastab korteris asuvale displeile nii pilti kui heli. Ühendades korteris asuva seadme oma kohtvõrguga, saab nutiseadme abil ka kodust eemal olles välisust avada.

Kortermaja juurde kuuluvale parkimisalale pääseb ligi tõkkepuuga, mis mida saab avada nii telefoni kui puldiga ja ligipääs on loodud ka autonumbrituvastusega. Elektriauto laadimise eest saab mugavalt maksta koos kommunaalarvega.

Pärnu Ülejõe piirkond areneb kiirelt

Niidupargi elurajoon asub Pärnu jõe vahetus läheduses Ülejõel, Rääma piirkonnas. „Siit on mõnus minna hommikusele jooksu- või kõnniringile Jaansoni rajale või miks mitte sõita rattaga randa või tööle. Uue Pärnu sillaga lüheneb teekond kesklinna veelgi ja see elavdab kindlasti tervet piirkonda,“ usub Metsa.

Hetkel on juba alustatud Niidupargi elurajooni teise etapi ehitusega, kus valmib veel kolm kortermaja ja 58 uut korterit.

Teise etapi raames rajatakse ka Rääma tänava äärde avalik parkla, mida saavad kasutada Niidupargi elanike külalised. Samuti valmib kergliiklustee, mis ühendab Rääma ja Oja tänava. Lisaks tuleb elurajooni ja Niidu pargi vahele jalgtee koos jalakäijatele mõeldud sillaga üle Rääma oja.

Elurajoon saab lõplikult valmis 2026. aastaks.

Tule tutvu uute Oja 69 korteritega!

Oja 69 on elanike sissekolimiseks valmis ja uude majja on saadaval veel 20 korterit, millega kõik huvilised on oodatud tutvuma.

Kui tahad osta korterit koos mööbliga, siis Niidu 1c majas on müügil ka näidiskorter, mis müüakse koos sisustusega. „See on eriti mugav võimalus neile, kes ei taha ise köögi tellimise ja sisustamisega tegeleda ning soovivad kiirelt uude koju sisse kolida või otsivad suvekorterit Pärnusse,“ ütleb Metsa. Näidiskorteri sisekujunduse on teinud Mööblisahver ja sisekujundajateks on Laili Allmaa ja Piret Parts, kes on olnud abiks ka kortermajade üldpindade, sealhulgas koridoride hubasemaks muutmisel.

Niidupargi elurajooniga saab tutvuma tulla igal ajal, leppides eelnevalt kokku sobiva aja maakleriga. Vaata ka pilte valminud kodudest! Maaklerite kontaktid leiad pildigalerii lõpust.

 

Kontaktid

Räägi kaasa, millist kodu sa tahad

Uued kodud Pärnus ootavad sind! Varajasel huvilisel on eelis. Kui annad oma soovidest teada juba täna, saame neid paindlikumalt arvesse võtta.