Uudised

Algas Lillepargi kodude ehitus

03.01.2020

Aasta alguses väljastas Pärnu linn ehitusloa Lillepargi arenduse esimesele etapile ning alates tänasest alustatakse uue korterelamu ehitust aadressile Lina 18B.

Lina 18B on esimene etapp Lillepargi arendusest, kuhu kokku on planeeritud 56 korterit. Lillepargi kodud valmivad Lina ja Rohu tänava nurgale, mis koos varasemalt valminud Lille 55 korterelamuga moodustavad tulevikus kaasaegse ja kompaktse Lille kvartali.

Lillepargi kodudes saavad olema 1-4 toalised maast laeni akendega kaasaegse planeeringuga korterid suuruses 33-85 m2. Igal korteril on oma rõdu või terrass, esimese korruse korterite terrassilt saab paljajalu otse rohelisele õuealale astuda. Kaasaegsete lahendustega varustatud Lillepargi kodude energiaklass on B, hinnad algavad al 1360 €/m2. Majas on lift ja kaugküttel vesipõrandaküte, mis on igas ruumis eraldi reguleeritav, lisaks soojustagastusega ventilatsioon. Maja juurde luuakse parkimiskohad, samuti on majja planeeritud panipaigad ja jalgrataste hoiuruum.

Lillepargi kodude arendajaks on AS SA.MET, kelle jaoks on see juba kolmas suurem arendus Rääma linnaosas Ülejõel Pärnus. „Rääma on viimastel aastatel väga jõudsalt arenenud ja saanud paljude kohalike perede uueks lemmikuks. Seoses linna planeeritava uue silla ehitusega kasvab Rääma linnaosa väärtus kindlasti tulevikus veelgi,“ kommenteeris AS SA.MET juhatuse liige Janus Metsa. „Koos Lillepargi kodude arendusega oleme loonud uue kodu juba ligi 200-le Pärnu perele, mida ei olegi nii vähe,“ sõnas ta, lisades, et kui sageli ehitatakse Pärnusse uusi korterelamuid eelkõige turistidele ja välismaalastest investoritele mõeldes, siis SA.MET-i fookus on läbi aastate olnud just kohalike elanike elutingimuste parendamisel. Viimaseks samalaadseks arenduseks oli AS-il SA.MET 2019. aasta kevadel valminud korterelamu aadressil Oja 118, kus hetkeseisuga on müümata veel vaid üks 1-toaline korter.

Lillepargi kodude esimene maja aadressil Lina 18B valmib sügisel 2020, korterite müügiga hakkab tegelema Kinnisvaraekspert. Rohkem infot koos parimate hindadega leiab juba alates 13. jaanuarist aadressil www.lillepargi.ee.

NB! Pildid on illustratiivsed.

Kõik uudised